AMATORSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ - SANDOMIERZ 2010/2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: T.G   
07.03.2011.

Nie po raz pierwszy okazało się, że drużynę Paragraf stać na dobre mecze, sportową klasę i chęć walki. Paragraf Tares Motor odniósł olbrzymi sukces sportowy. Kolejny. Dla wszystkich bardzo szczególny!

Korzystając z przerwy między zakończonymi zmaganiami w Lidze,a zbliżającymi się meczami rozgrywanymi w systemie pucharowym, chcielibyśmy przypomnieć statystyczne wyniki, które pokazują że Paragraf ….ma walkę we krwi.

Historię gier, wyniki, strzelców bramek pokazują tabele.

Nasze spotkania i mecze są, czymś więcej niż grą w piłkę. Nie przekazujemy relacji z przebiegu spotkań. Staramy się nie opisywać akcji zespołu i poszczególnych zawodników. Gole, strzały na bramkę, interwencje bramkarzy i destrukcyjne poczynania defensywy sprawiają wystarczającą radość – prawdziwą, anonimową. Moralną siłą do gry i reprezentowania drużyny jest postawa wszystkich współodpowiedzialnych za Paragraf. W śród  nich jest grupa, która motywowana przez Szkoleniowca Sławka i Zarząd Stowarzyszenia, stawia się do dyspozycji w Sandomierzu, by jak najlepiej reprezentować drużynę.

Charakterystykę zawodników drużyny, powołanej w październiku 2010 do występowania pod nazwą Paragraf Tares Motor w sezonie sandomierskiej Ligi 2010/2011 – podpatrzonej z trenerskiego notesu – prezentujemy po raz pierwszy.

 

Mecze Paragrafu Tares Motor w rozgrywkach Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej w Sandomierzu 2010-2011.

 

RUNDA I

 

Lp.

  Mecz

Rezultat

Strzelcy bramek

1

Dwik Men – Paragraf Tares Motor 

0:3

walkower

2

Blues - Paragraf Tares Motor 

0:2

Sabat Paweł, Sowiński Roman

3

A.O. Gospodarczyk – Paragraf Tares Motor    

1:6

Ura Mariusz, Kapała  Zbigniew,  Walski Sławomir, Sabat Paweł, Zasadni Michał, Piotr Flis

4

Argus – Paragraf Tares Motor

1:0

 

5

Pilkington Polska - Paragraf Tares Motor 

0:1

Kapała Zbigniew

6

Automotive - Paragraf Tares Motor    

0:2

Ura Mariusz, Zasadni Michał

7

CC Motor Sport - Paragraf Tares Motor    

0:1

Sabat Paweł

8

Joga Team - Paragraf Tares Motor    

0:0

 

9

Olimpic Zajazd Anna - Paragraf Tares Motor    

5:2

Sabat Paweł, Ura Mariusz

 

Zespół Paragraf Tares Motor w I rundzie rozgrywek zgromadził 19 punktów

( 6 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). Bilans bramek: 17:7

 

RUNDA II

 

Lp.

  Mecz

Rezultat

Strzelcy bramek

10

Paragraf Tares Motor – Olimpic Zajazd Anna

1:0

Zasadni Michał

11

Paragraf Tares Motor – Joga Team

4:1

Flis Piotr x 2, Sowiński Roman, Zasadni Michał

12

Paragraf Tares Motor – CC Motor Sport

2:1

Szypuła Mirosław, Ura Mariusz

13

Paragraf Tares Motor - Automotive

0:2

 

14

Paragraf Tares Motor – Pilkington Polska

3:1

Szypuła Mirosław, Sabat Paweł, Walski Sławomir

15

Paragraf Tares Motor - Argus

1:4

 

16

Paragraf Tares Motor – A.O. Gospodarczyk

1:0

Walski Sławomir

17

Paragraf Tares Motor - Blues

9:0

Walski Sławomir x 2, Ura Mariusz x 2, Sabat Paweł x 2, Spasik Michał, Łękawski Wojciech, Szypuła Mirosław

18

Paragraf Tares Motor – Dwik Men

4:3

Kapała Zbigniew, Walski Sławomir, Zasadni Michał, Ura Mariusz

 

Zespół Paragraf Tares Motor w I rundzie rozgrywek zgromadził 21 punktów ( 7 zwycięstw, 2 porażki). Bilans bramek: 25:12

 

STRZELCY BRAMEK

 

Ura Mariusz – 8

Sabat Paweł – 7

Walski Sławomir – 6

Zasadni Michał – 5

Flis Piotr – 3

Kapała Zbigniew – 3

Szypuła Mirosław – 3

Sowiński Roman – 2

Łękawski Wojciech – 1

Spasiuk Michał - 1

 

Mistrzem Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Sandomierzu w sezonie 2010/2011 został zespół Automotive. Zwycięskiej drużynie składamy sportowe gratulacje.

Dla wszystkich zespołów duże brawa!

Zespół Paragraf Tares Motor ukończył rozgrywki na III miejscu!!!

 

TABELA po zakończeniu sezonu

 

Miejsce

Drużyna

Punkty

Bilans bramkowy

I

Automotive

43

55:19

II

Argus

43

62:21

III

Paragraf Tares Motor

40

42:19

4

Olimpic Zajazd Anna

33

38:31

5

CC Motor Sport

27

44:38

6

Joga Team

24

42:42

7

A.O. Gospodarczyk

20

43:59

8

Blues

19

28:52

9

Pilkington Polska ( spadek do II Ligi)

13

28:50

10

Dwik Men (spadek do II Ligi)

1

21:72

 

Powyżej w zestawieniach przedstawiliśmy fakty. Rzetelną analizę danych zawartych w tabelach pozostawiamy ekspertom i zwolennikom piłki kopanej.

Strzelone bramki, niełatwe zwycięstwa, stały się własnością całego Paragrafu oraz sympatyków drużyny. Niezapomniane zasługi w tych zwycięstwach, tworzeniu i  uświadamianiu zawodnikom wspólnych celów, położył Marian Trojanowski. Jemu ten skromny sukces dedykujemy.

 

 

 

W drodze na sandomierskie „szczyty” udział wzięli:


PAWEŁ SIERANT – W bramce prezentuje najwyższą formę, zarówno w meczach ligowych jak i kontrolnych. Przygotowanie do meczu, koncentracja i refleks na boisku pretendują go do noszenia numeru „1” na koszulce. Potwierdza to broniąc bramki oraz wartości, które jednoczą drużynę. Niezawodny w meczach o wysoką stawkę.

 

KONRAD PACIORKOWSKI – Stojąc pomiędzy słupkami zapewnia spokój i komfort psychiczny drużynie. Jego pewne interwencje oraz gra na przedpolu bramkowym wywołują zawsze aplauz publiczności oraz grymas na twarzy strzelających napastników.

 

ROMAN  SOWIŃSKI – Filar obrony i niepisanych zasad sportowego kodeksu drużyny. Umiejętność krycia, odbioru piłki i waleczność, powodują, że wysoko znajduje się w rankingu piłkarzy. Myśli o „całości” na boisku. Potrafi poderwać do walki i ostudzić boiskowe emocje. Odpowiedzialny i umiejętnie wspierający mniej doświadczonych kolegów – prawdziwy kapitan drużyny.

 

ZBIGNIEW KAPAŁA – Pewnie i twardo grający zawodnik, który potrafi błyskotliwie przenieść akcję z własnego pola karnego na połowę przeciwnika. Ceniony za nieustępliwe wykonywanie powierzonych mu taktycznych zadań.  Skuteczny defensor i kreator podań do napastników.

 

WOJCIECH ŁĘKAWSKI  Realizator systemu gry, określanej jako catenaccio. Pomysłowo rozgrywa piłkę i przyśpiesza grę. Stosuje często celne długie przerzuty, w tym bezpośrednio za „kołnierz” bramkarza.

 

ARTUR SZKUTNIK – Dynamiczny i ambitnie grający ofensywny zawodnik. Gdy wchodzi na boisko, drużyna „łapie wiatr w żagle”.

 

DARIUSZ PANEK – Doświadczony boiskowy wyga posiadający dobry przegląd sytuacji na boisku. Podawane przez niego piłki są nieosiągalne dla rywali i docierają nieomylnie do napastników. Świetnie uzupełnia kontrataki zespołu.

 

PAWEŁ SABAT – Wyśmienity napastnik. Kreuje sam niezapomniane akcje, które kończy celnymi i piekielnie mocnymi strzałami.  W każdym meczu niestrudzenie grą „bark w bark”, angażuje wiele sił w rozbijanie groźnych ataków i kontr przeciwnika. Jeden z pewnych punktów drużyny, który doskonale wspiera formację obronną.

 

MICHAŁ  SPASIUK – Posiada szczególne umiejętności gry z głębi pola. Finezyjny napastnik dobrze współpracujący z linią obrony. Jego dynamiczne akcje i bramki powodują brawa wszystkich kibiców, także tych z przeciwnych drużyn.

 

MIROSŁAW SZYPUŁA – Często demonstruje kunszt  dryblera wysokiej klasy. Prezentuje widowiskowy styl gry, co sprawia, że mecze w jego wykonaniu są ciekawe. Absorbuje defensywę rywali grając „tyłem do bramki” przyjmując piłki „pod stopę”.

 

MARIUSZ URA – Cechuje go gra bez egoizmu i to stanowi jego zaletę piłkarską, prócz znakomitych walorów fizycznych. Balans ciałem, opanowanie piłki i technikę w polu karnym przeciwnika świetnie realizuje podczas gry wykorzystując starą zasadę: „Raczej rozum niż siła”. Potwierdził to zdobytymi bramkami.

 

MICHAŁ  ZASADNI -  Debiutant w zespole. Potrafi strzelać piękne bramki, jakie ogląda się tylko raz w życiu.  Świetnie radzi sobie z presją oczekiwań zespołu i kibiców „od pierwszego  do ostatniego gwizdka”.

 

MACIEJ POLECKI – Ofensywny pomocnik, który gdy potrzeba także zwolni tempo gry, dając czas na „złapanie oddechu” przez kolegów. W obronie – konsekwentnie współpracuje z linią defensywy, w pomocy – nie pozwala rywalom na najmniejszą chwilę wytchnienia.

 

PIOTR FLIS – Zdecydowany, nie unikający twardych starć zawodnik. Jego dynamiczne akcje wzdłuż linii boiska, otwierają drogę drużynie do okazji bramkowych lub niejednokrotnie kończą się zaskakującym mocnym uderzeniem piłki w siatkę. Strzela piękne gole.

 

Menadżerem i trenerem drużyny jest SŁAWOMIR WALSKI, który piłkarsko wspomaga drużynę na boisku w sytuacjach tego wymagających. O jego dryblingu       i skuteczności wykańczania akcji, przekonało się wielu obrońców i bramkarzy.           Z dystansem do własnej osoby, wyśmienicie spełnia powierzoną mu wielozadaniową funkcję; znakomitego szkoleniowca i organizatora.  Z ogromnym wyczuciem doświadczonego stratega potrafi zmotywować poszczególnych zawodników do kolektywnej i skutecznej gry, tworząc przed każdym meczem, atmosferę - pozbawioną presji wyniku. Po indywidualnym błędzie zawodnika lub w przypadku słabszej postawy zespołu, nie pozostaje na uzasadnionych i wyważonych słowach krytyki. Po boiskowych błędach zawsze wyjaśnia i wskazuje, jak unikać podobnych potknięć i nieprzemyślanych zagrań – potwierdzając własne umiejętności pedagogiczne. Doskonale ocenia słabe i najlepsze strony, graczy Paragrafu, pozwalając w meczach na indywidualne poczynania piłkarzy, których nie da się uniknąć.

W końcu jesteśmy amatorami. Gramy w piłkę. Bo…. lubimy!!!

Przed drużyną Paragraf Tares Motor mecze pucharowe, które są zawsze wielką niewiadomą. Wygrać może każdy. Przegrany – odpada i musi czekać do następnego sezonu.

Pierwszy pojedynek w pucharowych rozgrywkach Paragraf stoczy w dniu 14 marca 2011 r. o godzinie 18:30 w Hali Sportowo-Rekreacyjnej MOSiR w Sandomierzu przy ul. Patkowskiego 2a.

Zapraszamy!!!!           

                                                

Paragraf
 
 
Zmieniony ( 07.03.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Licznik i statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu143
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1115
mod_vvisit_counterWszystkich219597

Imieniny

26 Listopada 2015
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Delfin, Dobiemiest,
Jan, Konrad,
Konrada, Lechosław,
Lechosława, Leonard,
Sylwester
Do końca roku zostało 36 dni.
Webmaster - Tomasz Gajewski